Imádjuk a táskákat! A farmertáska varrás egyébként az, amivel talán még azok is megpróbálkoznak akik -egyébként – nemigazán tudnak varrni. A legegyszerűbb módja ennek az, ha levágjuk a farmert szárait -mintha csak sortot szeretnénk kapni -majd pedig a derékrészbe cipzárt varrunk, az alját levarrjuk, a nadrág hosszából pedig vállpántot kanyarítunk. Ha viszont tudunk varrni, érdemes picit “komolyabb” táskát készíteni a farmerből. Csak beledobáljuk a dolgainkat, és már futhatunk is a dolgunkra. Na de mit szólsz ehhez?
Hozzávalók: farmer, vasalható matrica, csillámragasztó, bélés anyag, cipzár: 60cm-es és 18cm-es, ferdepánt
Nézzük a táska szabásmintáját és szabjuk is ki az alkatrészeket!
Ezen kívül kiszabunk még 2db 20cm*6cm széles zsebalátétet (lehet farmerból)
A táska elejére és hátlapjára tetszőleges elrendezésben felvasaljuk a mintáinkat, illetve a csillámragasztóval sablonon keresztül felvisszük a tetszőleges mintát. (A csillámragasztót hagyjuk 2 órát száradni, ezután folytatjuk a varrást.)
Hátsó zseb készítése:
A táska hátlapjára kerül majd a zseb, így hát erre a hátlapra a cipzárnak megfelelő hosszúságú vonalat húzunk. Majd vesszük a cipzár alátétet, aminek a fonák oldalának a közepére megrajzoljuk szintén ezt a vonalat. Majd pedig a vonaltól mindkét oldalra 0,5cm-re húzunk még két jelölést. Így egy téglalapunk lesz, aminek a két végére „ék” alakot jelölünk.
Az alátétet színnel helyezzük rá a hátlapon bejelölt vonalra, majd körbegépeljük. Ezután ék alakban felvágjuk, vigyázva ne hogy a varratot bevágjuk.
A felvágás után átfordítjuk a fonák oldalra az alátétet.
Fonák oldal felől alárakjuk a cipzárt és körben rátűzzük (talpnyira) a nyílásba. Ezután a fonák oldalon a felső zseblapot rávarrjuk a szegő felső szélére színt színnel.
Majd a zseblap egyik végét a szegőnk alsó széléhez varrjuk 1cm-re. A másik végét pedig a felvarrt felső zseblap szabad oldalához, ezután levarrjuk oldalt a zseblapot 1cm-es varrással. Ezzel elkészült a zseb.
Bevarrjuk a cipzárt a két pánt közé, színnel szemben, mind két oldalon. Ezután millisen letűzzük a varrást.
Következő feladat az oldalpánt és a cipzár pánt összevarrása.
Színnel összefordítjuk őket, 1cm-re összevarrjuk mind a két végét. Az egyik oldalnál kulcstartós karikát egy kis pánton is befogathatunk. (Persze ez el is maradhat)
Talpnyira letűzzük a két varrást
Következik az oldalak bevarrása. Mivel pedig ferdepánttal lesz eldolgozva, a fonákot a fonákkal fordítjuk össze.
A táska aljánál (a sarkoknál) sarkosan forduljunk majd a varrással.
Miután körben belevarrtuk mindkét oldalt, következik a ferdepántozás, ezzel szegjük el a táska oldalait.
Végül varrjuk össze a pántokat.(Szélességük 4cm, hosszuk szükség szerinti, a pántok 75 fokos szögben vágottak)
A táska előlapja felől varrjuk fel a pántokat és az oldalpántra hajtjuk vissza.
Készítsük el a vállpántokat, mindkét végén visszahajtjuk.
Majd pedig a táska elő- és hátlapjára felrögzítjük, majd felvarrjuk.
Bélelés következik: A bélésből kiszabott alkatrészeket összeállítjuk (megegyezik a táska összeállításával). Az alján hagyjunk nyílást a kifordítás végett.
A táska színoldalát fordítjuk a bélés színoldalával össze. A felvarrási vonal a cipzár felvarrási vonalával megegyezik. Így szegjük el a varrásszélt a cipzárnál.
Majd pedig tűzéssel lefogatjuk a varrásszélességet a cipzárnál. Végül pedig bevarrjuk a bélésen a nyílást.
Ezzel kész is vagyunk, és már birtokba is vehetjük az új táskánkat!
NAGYON PRAKTIKUS SZÉP ÉS OLCSÓ DIVATOS .