Varrás receptek

Farmer díszítése muszlinnal

Kedvenc “szaladgálós” nadrágom került az átalakítás középpontjába, ugyanis anyagbeszerző körutam során zöld muszlin anyagra leltem. Ez lett a végeredmény, és mutatom is, hogyan készült.

S

Íme a nadrág:

 

applikált nadrág

 

Hozzávalók: farmernadrág, muszlin anyag, flitterek

n503

 

Elsőként farzseb nagyságú alkatrészt kiszabunk a muszlin anyagból, majd kiszabunk belőle 2 db 4 cm széles és 30 cm hosszú szalagot is, aminek az egyik végét elszegjük

n497

 

A zseb formájú muszlinra berakjuk ezeket a szalagokat, majd rátűzzük

n501

 

Díszíthetjük őket flitterekkel is…

n505

n504

 

Az eleje zsebnél pedig 2 db szélességében elütő, hosszában szintén 30 cm-es csíkot behúzva a famerzseb szélére felvarrjuk.

n498

 

A zsebbel kész is vagyunk, következzék hát a farmer szára. A muszlin anyagból kiszabunk olyan szélességű alkatrészt amilyen a farmer lábszár átmérője. A nadrág belső szárát felbontjuk, így könnyebb lesz a muszlint rávarrni. A teteje muszlinrészt 1cm-en behajtva rávarrjuk az alapra.

n500

 

Az alját feldísztűzzük az alap felhajtására.

n502

 

Jó munkát hozzá! Nézz be a http://www.varrasreceptek.com/ oldalunkra is, vagy még több ötletért keresd a Varrás recepteket a Facebook-on is!

 

Neccbetétes trikó varrása

Imádok átalakítani, a különböző anyagokat egymással párosítani, az egyszerűt kicsit feldobni. Ezúttal a fehér már-már unalmasnak mondható trikóm került a kezeim közé, ( no meg a varrógép alá:)), amit aztán neccbetéttel dobtam fel. Csipkével is tökéletes, főleg ha más színűből készíted, mint maga a trikó. Íme:

 

trikó

 Ilyen lett hátulról:

trikó2

Így készült:

Hozzávalók: trikó+ necc anyag vagy csipke

trikó511

A meglévő trikónk ujját kivágjuk, és  a bal vállától a jobb hónaljig kivágjuk mell felett is az ívet.

trikó512

trikó524

A betét anyagából kiszabjuk az alkatrészeket, ami majd a trikóra kerül

trikó523

trikó525

A hátát egyébként teljesen lapocka alá is vághatjuk. A plusz varrásráhagyás az 0,5 cm, az összevarrásokat eltisztázzuk. Én nem szegtem el a nyakát sem, ill. az ujjakört sem, hanem csak gépeltem bele egy sor sima varratot a tetejétől, 0.3 cm letisztázatlan maradt.

trikó530

trikó531

A necces vállába, hogy ne nyúljon el, pántot varrtam fel. /a fonák oldalra/

trikó534

Csipke, csipke, csipke

Nagyon divatos idén csipkével kombinálni a felsőinket, shortjainkat vagy akár a táskánkat. Ezúttal egy kis felső átalakítását mutatom be képekben. Nagyon egyszerű az elkészítése, az ujjatlan felsőre fogjuk felvarrni majd a csipkét. Extra tipp: apró gyöngyökkel, kövekkel díszítheted a csipkét.

 

csipke1

 

Hozzávalók: Ujjatlan felső, csipke, tű és cérna

 

csipke2

 

Helyezzük rá a csipkét a felsőre,

 

csipke3

 

majd varrjuk fel. Ilyen egyszerű!

 

csipke4

 

 További ötletek várnak varrásoktató videókkal a  http://www.varrasreceptek.com/ oldalunkon!

Forrás: marrietta.ru

 

 

 

Trikóból szuper felső

Egy egyszerű trikóból varrástudás nélkül szuper kis dögös felsőt varázsolhatunk, varázsigék mormolása nélkül!:) Íme:

 

polóból szuper felső

Addig a pontig kezded el csíkokra felvagdosni a trikót, hogy a melledet azért teljesen eltakarja. (Ötlet: vedd fel a trikót, majd egy kréta segítéségével jelöld be, hogy meddig legyen felvágva) Ezután két csíkot összecsomózol, majd a képen látható módon folytatod a csomózást. Ha a végére értél, a maradék anyagot levágod. Ezzel kész is vagyunk ezzel a szuper kis felsővel.

 

A következő alkalommal viszont varrni fogunk, várlak!:)

 

Addig is ötletelj, nézelődj a www.varrasreceptek oldalunkon!

 

Kép forrása: duitang.com

 

 

 

 

Buklé szoknya applikálása

Aki ismeri a Desigual márkát az tudja, hogy erre a stílusra a különböző színű és mintájú anyagok kavalkádja a jellemző. Bátran párosítható a csipke a bőrrel a farmer a bukléval. Az eredmény pedig garantáltan egy trendi darab lesz!

Ezúttal egy buklé szoknya került a varrógép alá, ami bőr, csipke és farmer segítségével lett applikálva. Íme:

Hozzávalók: buklé szoknya, bőr, csipke, farmer

A bőrből a csipkéből és a farmerból tetszőleges darabokat szabjunk ki, amit majd felvarrunk a szoknyára. Tervezzük meg, hogy melyik darabot hova tesszük majd.

Amiatt, hogy ne kelljen  a szoknyán a cipzárat megbontani a szoknya oldalánál én a farmer betétet 1cm-es varrászéllel behajtva rátűztem a cipzár vonalára.

A farmer anyagból vágott betétet cikk-cakkal rögzítettem fel. Arra vigyázzunk ha a szoknya anyaga sokkal vékonyabb, mint a rávarrni kívánt betét, nehogy összerántsa a varrásnál.

A csipke betét is felkerül, gombostűzés után cikk-cakkal.

A betétek felvarrása előtt ha a szoknya bélelt, akkor azt hajtsuk fel, ne varrjunk át rajta.

Erről a stílusról egy korbábbi bejegyzésünkben olvashatsz bővebben, másold be a böngésződbe a lenti linket:

http://www.varrasreceptek.com/news/applikalas-egy-kicsit-maskepp/

Egy kötött pulóverből-két új felső

A varrásban az a csodálatos, hogy nemcsak teljesen új dolgokat tudunk alkotni, de a ruhatárunkat is áttudjuk alakítani, némi fantáziával. Ezúttal egy egyszerű kötött pulóver került átalakításra, még pedig úgy, hogy egyszerűen ketté vágtam, a felső részéből -némi műszőrme díszítésével- egy csajos boleró lett, na de, hogy az alsó része se vesszen kárba a pulcsinak, gumi segítségével fűzőt varrtam. A fűzőt aztán egy ing vagy tunika felett viselhetjük, ami egyrészt szuperül melegíti a hátunkat, derekunkat, másrészt csini viselet!

 

Úgyhogy mottónk: Alakítsd át…mielőtt kidobnád!:)

Kezdjük a műszőrmés boleróval!

Hozzávalók: kötött pulóver, műszőrme (pl: kabátról)  bőr pánt, fém karika

A pulóvert vágjuk ketté úgy, hogy egy boleró méretet kapjunk, és vágjuk le a passzés nyakrészt is.

Ezt követően a pulóver nyaki részére és a kézelőre varrjuk rá a műszőrmét.

A bolerónk aljára felvarrjuk a nyakáról leszedett passzét, mégpedig félbehajtva 1cm-es varrásszéllel, majd letisztázzuk. Végül felrögzítjük még a bőr pántot a fém karikával.

Most pedig jöjjön a fűző készítése!

Hozzávalók: A kötött pulóver -mell alatti- alsó része, gumi

A pulóver vágott végére varrjuk fel a nyakáról leszedett passzés részt, ezután gumit varrunk bele.

A készre varrt fűzőt viselhetjük tehát ingek, tunikák felett. Persze össze is varrható egyikkel.

 

Készítsünk divatos poncsót!

Nagyon divatos manapság poncsót hordani, viszont az elkészítése már kissé bonyolult, így sokan bele sem mernének kezdeni. Éppen ezért most három kötött pulcsiból készült poncsót mutatok be, melyet nem ördöngösség elkészíteni. Vágjunk is bele!:)

Hozzávalók: Három db kötött pulóver (lehetőleg kb egyforma vastagságúak legyenek)

A szabásminta alapján szabjuk is ki a pulcsikból a poncsó alkatrészeit!

Színnel szemben mind a három alkatrész eleje-közepét összevarrjuk. A sarkoknál csúcsosan forduljunk, hogy szépen kifeküdjön majd!

Következik a poncsó összeállítása, varrjuk egymáshoz a csíkokat. Letűzhetjük talpnyira, de le is tisztázhatjuk a varrásszélt.

Most pedig varrjuk össze az oldalát, illetve a vállrészt. Csúcsosan induljunk a varrással, miközben követjük a váll vonalát. Varrás közben arra figyeljünk, hogy ne csússzanak szét a csíkok. Én az aljára hasítékot is tettem, hogy a karom könnyebben mozoghasson.

Kész is vagyunk!

Ruhadíszítés csipkével

Maradjunk még egy picit a csipkénél, hiszen egy szép csipke remekül díszítheti az egyik felsőnket is. A következő ötletnél még varrni sem kell, textilragasztót fogunk használni.

Hozzávalók: felső, csipkebetét, textilragasztó

Tulajdonképpen nincs más dolgunk, mint felragasztani a textilragasztó segítségével tetszőleges helyre a csipkét. Száradás idő után kész is!

Forrás: jaynsarah.com

 

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!